• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Сучасну українську книгу – дітям» Відхилений

Доданий
17.03.2020
Номер
3
Освіта

У закладах загальної середньої освіти практично відсутня сучасна дитяча художня література. Зацікавити читанням зношеними книгами 70-80 років минулого століття неможливо. Заклади дошкільної освіти ніколи дитячими книжками не комплектувалися. Ініціативна група планує поповнити бібліотечні фонди ЗЗСО міста сучасними українськими дитячими книгами та створити бібліотечки дитячої літератури у садках.

Автор проєкту
Лідія
Лідія Кушнір
Бюджет
250 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

У закладах загальної середньої освіти практично відсутня сучасна дитяча художня література. Зацікавити читанням зношеними книгами 70-80 років минулого століття неможливо. Заклади дошкільної освіти ніколи дитячими книжками не комплектувалися.
Ініціативна група планує поповнити бібліотечні фонди ЗЗСО міста сучасними українськими дитячими книгами та створити бібліотечки дитячої літератури у кожному ЗДО.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми

Забезпечення інтелектуальних, естетичних і духовних потреб дітей (4023 учня шкіл і 1439 вихованців дитячих садків), батьків, працівників закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти через придбання для освітніх закладів сучасних дитячих книжок.

Опис проєкту

На жаль, у сучасному інформаційному суспільстві місце та роль літературного мистецтва дещо знецінилися. Діти все частіше проводять час за комп’ютерними іграми, переглядом телепередач і все рідше читають книжки. Книжка має супро¬воджувати дитину з перших років життя, бо має неперевершене виховне значен¬ня для становлення та розвитку особистості дитини, але далеко не для всіх зараз дитячі книжки є доступними. Ціни на книжки високі, водночас у місті функціонує лише одна міська універсальна бібліотека, яка знаходиться в мікрорайоні «Світлово», й через розташування й недостатньо великий фонд не може охопити всіх користувачів міста у відповідності до Державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками. Проблему могли б виправити бібліотеки освітніх закладів, обслуговуючи учнів і вихованців (адже в центрі міста є три ЗЗСО - №1, №2, № 5; три ЗДО - № 4,№ 5, № 8, у східній частині міста - ЗЗСО № 6 та ЗДО № 3), але вони також не можуть забезпечити потреби читачів у доступі до сучасної якісної літератури, оскільки фонди шкільних бібліотек десятиліттями не поповнювався художньою й науково-популярною літературою, вони є фізично й морально застарілими, бо сформовані переважно у 70 – 80 роки минулого століття. Заклади дошкільної освіти взагалі ніколи не отримували дитячої літератури. Мета реалізації проєкту – забезпечення інтелектуальних, естетичних і духовних потреб дітей (4023 учня шкіл і 1439 вихованців дитячих садків), батьків, працівників закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти через придбання для освітніх закладів сучасних дитячих книжок.

Для кого ваш проєкт?

Реалізація проекту стосується міста в цілому. Це 7 закладів загальної середньої освіти - № 1, 2, 3, 4, 5, 6, НВК «Гімназія» та 8 закладів дошкільної освіти - №3 «Веселка», №4 «Горобинка», № 5 «Берізка», № 6 «Сонечко», № 7 «Джерельце», № 8 «Іскорка», № 9 «Оленка», № 10 «Казка».

План заходів з реалізації проекту

1. Конкретизувати потребу освітніх закладів у літературі
2. Придбати необхідну літературу
3. Розподілити сучасну дитячу літературу серед ЗЗСО та ЗДО у відповідності до кількості учнів і вихованців

Ви посадова особа?

Так.
Представник ініціативної групи - методист НМЦ управління освіти Каховської міської ради